Mural Marzeń – Wycieczka do Białegostoku

Wycieczka do Białegostoku – szlakiem murali, była okazją do inspiracji, zdobycia wiedzy o sztuce street art. Organizacja zaczęła się 27. lutego od spotkania z Panią Wójt. Pełne ciepła i humoru, słów wsparcia, radości z tego, że młodzież ucząca się w różnych szkołach spoza gminy potrafi się zebrać, żeby coś razem stworzyć. Opowiedziała o swoim przykładzie, jak czuła się gorsza (bo ze wsi), jak dążyła do tego, żeby zmienić stereotypy – motywacja. Mówiła o projektach ze swojej kariery. Na spotkaniu obecni byli: Wójt Gminy Boćki Dorota Kędra-Ptaszyńska, Izabela Szpakowska lider grupy projektowej, Grażyna Olszewska – przedstawicielka grupy, Teresa Modzelewska – koordynator, Małgorzata Jóźwiak – sołtys wsi Sielc i Justyna Jurczuk- bibliotekarka. Czekając na wizytę u wójta, przedstawicielki opowiedziały o projekcie sekretarzowi gminy Walentemu Koryckiemu.

Pierwsze spotkanie młodzieży z władzami gminy, stresujące, ale owocne, dziewczyny przekazały podanie w imieniu całej grupy, opowiedziały o swoich działaniach, o działaniach grupy.

Zaś 5. kwietnia, o godzinie 8.00 wyruszyliśmy w kierunku stolicy województwa podlaskiego na spotkanie ze sztuką uliczną. Na miejscu czekała na nas pani przewodnik Anna Kraśnicka, która pokazała nam 22 z 36 murali Białegostoku. Interesująco opowiadała o tym, kto jest autorem i z jakiej okazji powstał. Było to nieznane nam dotąd oblicze Białegostoku. Zwiedzaliśmy  Muzeum Wojska, a także  zapoznaliśmy się z artystami nurtu street art na świecie. (Na pytanie przewodnika: kto to jest kawalerzysta?, jedna z uczestniczek odpowiedziała żartem: to ten, co nie ma dziewczyny).

Dzięki pracy przy organizacji wycieczki młodzi nauczyli się planowania wyjazdu, pisania podań do władz gminy oraz przeprowadzania rozmów z władzami.